korekcja i wgładzanie skóry

Macie problem z wygładzeniem skóry w PS?? Ja też miałam, do czasu. Za każdym razem kiedy robiłam to najprostszą metodą efekt końcowy nie był zadowalający.  Przeszperałam internet, przeszperałam gazety, wybrałam elementy które dla mnie są najwygodniejsze i powstała ta oto metoda. Zapraszam do przećwiczenia :)


 1. Wybieramy zdjęcie które chcemy poprawić :)

 2. Duplikujemy warstwę tła, pomoże nam to uzyskać troszeczkę delikatniejszy odcień skóry. minusem tej operacji jest zmniejszenie nasycenia, jednak efekt końcowy można zawsze kolorystycznie podciągnąć :)
 3. Wybieramy tak jak powyżej: Obraz -> Dopasowanie -> Zmniejsz nasycenie
lub skrótem Shift+Ctrl+U
 4. Zmieniamy warstwę krycia na "Ekran"
 5. Wybieramy "Punktowy pędzel korygujący", usuwamy nim elementy które szpecą nam skórę. 
6. Wybieramy oczywiście rozmiar pędzla. Nie wykonujemy wszystkich czynności jednym rozmiarem. Sami z biegiem czasu przekonacie się jak ważna jest zmiana rozmiaru. 

 7. Powielamy ponownie warstwę. Na tej warstwie będziemy tworzyć końcowy efekt wygładzenia skóry naszej modelki. 
 8. Wybieramy pędzel "Mixer Brush Tool" 

 9. Pędzel ten będzie nam najlepiej korygować gładkość skóry gdy wybierzemy takie same lub podobne ustawienia jak prezentuję wam powyżej. Oczywiście rozmiar pędzla tak jak powyżej przy "punktowym pędzlu korygującym" zmieniamy zgodnie z tym jaki fragment skóry korygujemy. Oczywiście uważamy aby nie zamalować konturów twarzy, nosa, oczu i ust. 
10. Scalamy wszystkie warstwy i dobieramy odpowiednie dla nas ustawienia krzywych. W taki sposób kończymy wygładzanie skóry :) 
Share this:

CONVERSATION

1 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz oraz za obserwację.
dodasz link do swojego bloga?
na pewno wpadnę i pozostawię po sobie ślad.